Prístroje


 
 
 

EASY SET 70KV

Malý ručný flockovací prístroj, ktorý je veľmi obľúbený pre svoju univerzálnosť a ľahkú obsluhu. Prístroj s výstupným napätím 70 kV je štandardne napájaný troma AA batériami s ktorými vydrží pracovať až 20 hodín. Môže byť tiež napájaný zdrojom MNG EASY. Celková hmotnosť prístroja vrátané príslušenstva je cca 0,6 kg.  Zariadenie je vyrábané vo verzi 230V alebo 115 V.

Využitie:

Vysoko spoľahlivý a cenovo dostupný prístroj vhodný k flockovaniu predovšetkým malosériových výrobkov, textílií, drobných predmetov, interiérových doplnkov, apod.

Príslušenstvo:

Flockovacia jednotka môže byť dodana samostatne alebo s napájacím zdrojom MNG EASY. Štandardne je jednotka dodávana s dvoma aplikátormi o priemere 6 a 15 cm a ďalej dvoma sitkami ku každému aplikátoru (jemným a hrubým). Zemniaci kábel je súčastí každej flockovacej jednotky.

 
 

 

ELEKTROSTAT ET100

Profesionálny vysoko spoľahlivé zariadenie 3 generácie. Vhodné ako vysokonapäťový zdroj pre napájanie flockovacích kabín, pneumatických jednotiek či liniek alebo k ručnému flockovaniu plôch a tvarovaných dielov. Toto zariadenie dosahuje vysokého výkonu, maximálne výstupné napätie je 90 kV, pri prúdovej záťaži 100 – 300 µA. Zariadenie má plynule regulované napätie, zabudovanou zemniacou ochranou a nastaviteľnou prúdovou ochranou. Zariadenie je možné ovládať nožným pedálom či iným externým spínačom.

Využitie:

Plošné flockovanie rôzných predmetov, dielov, dosiek atď. Zdroj vysokého napätia pre iné flockovacie zariadenia.

Príslušenstvo:

Elektrostat ET 100, prepojovací VN kábel 2,3 m, zemniaci kábel.
V prípade ručného flockovania je možné zariadenie zakúpiť s VN káblom k ručnému flockovaniu, aplikátormi a nožným pedálom. Aplikátory nie sú kompatibilné s EASY SET.